Wydajność Stacji Uzdatniania Wody określona zostaje na podstawie zatwierdzonych zasobów oraz aktualnego pozwolenia wodnoprawnego.
Ponieważ zazwyczaj jakość ujmowanej wody z ujęcia nie spełnia wymogów podanych w rozporządzeniu o jakości wody przed zasileniem nią sieci wymagane jest jej uzdatnienie.
Standardowy układ technologiczny wygląda następująco:
Układ technologiczny Stacji Uzdatniania Wody ma zapewnić parametry wody uzdatnionej określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia.
Stacja pracuje zazwyczaj w układzie dwu- lub trzystopniowego pompowania wody. Woda surowa czerpana ze studni głębinowych pompami głębinowymi tłoczona będzie na urządzenie otwartego napowietrzania /desorber/ (lub aerator- ciśnieniowe napowietrzanie), w którym następować będzie jej natlenienie za pomocą powietrza dostarczanego przez wentylator. Celem napowietrzania jest odgazowanie i wprowadzanie do wody tlenu pozwalającego na utlenienie związków żelaza do postaci strącalnej. Ze zbiornika czerpalnego znajdującego się w dolnej części desorbera woda podawana będzie zestawem pomp przewałowych na filtry i dalej do zbiornika wody czystej. Ze zbiornika woda czysta pompami sieciowym zasila sieć wodociągową. Pompy pracują w pełnej automatyce. Przemiennik częstotliwości sterowany jest mikroprocesorowym regulatorem sprzężonym z przetwornikiem ciśnienia, zainstalowanym na rurociągu tłocznym zasilającym sieć wodociągową oraz przepływomierzem. Następuje sterowanie falownikiem w zależności od ciśnienia w sieci wodociągowej oraz chwilowego rozbioru. Uzdatniona woda poddawana jest dezynfekcji poprzez dozowanie podchlorynu sodu do rurociągu doprowadzającego wodę na zbiornik wody czystej oraz do rurociągu podającego wodę do sieci.
Filtracja wody prowadzona jest na filtrach wypełnionych będą złożem filtracyjnym, ułożonym na podsypce żwirowej. Podczas filtracji w pierwszej kolejności następuje utlenienie i usuwanie związków żelaza, w następnej związków manganu.
Filtry pracują w pełni automatycznie i wyposażone są w przepustnice regulacyjne, sterowane elektrycznie i odcinające, sterowane pneumatycznie, przepływomierze elektromagnetyczne oraz orurowanie. Płukanie filtrów odbywa się automatycznie powietrzem podawanym przez dmuchawę oraz wodą uzdatnioną podawaną pompą płuczącą. Dopłukiwanie filtrów (spust pierwszego filtratu) realizowane jest wodą surową napowietrzoną. Popłuczyny i pierwszy filtrat zazwyczaj kierowane są do odstojnika i dalej do naturalnego odbiornika (np. rów).
Zapraszamy do współpracy
Twoja woda to Nasz żywioł
55-093 Kątna, 24g
tel. +48 721 795 721
mail:
Działamy na terenie całej Polski
Wszystkie prawa zastrzezone ©
Aqua Inżynieria
2011-2024
Polityka prywatności
i informacja o cookies
Dane firmy: do faktury
Mapa serwisu
Optymalziacja SEO: webiti.pl
WodKan Wrocław, projekty wod-kan Wrocław , przyłącza wodno-kanalizacyjne Wrocław , przyłącza Wrocław, sieci kanalizacyjne Oleśnica, przyłącza wod-kan, dotacje na ogrzewanie Wrocław, instalacje kanalizacyjne Długołęka, przyłącze Oborniki...
Projektowanie przyłączy, projekty sieci wodociągowych, wod-kan, dofinansowanie do ogrzewania, projekt kawka.
Zasięg działania: